Bėgantys už Kadro: Citadele Kauno Maratonas ir Regimantas Tarasevičius

Bėgantys už Kadro: Citadele Kauno Maratonas ir Regimantas Tarasevičius

Pasirodo, kad Citadele Kauno Maratonas yra importinis dalykas! Iš pačios pačiausios Amerikos. Geras. Šiaip, nors varžybose bėgau nedaug, bet viskas ir prasidėjo nau Kauno Maratono dar 2015/06/14. Tądien tik kokį trečiąjį kartą įveikiau pusės maratono distanciją. Šiandien ji yra mano pati mėgiamiausia. 2016’ais padariau tą patį, o pernai ramiai nukulniavau ir visus 42 kilometrus.

Citadele Kauno Maratonas, Tomas nemura, Ignas dombrauskis

42 kilometrų pliurpimo partneris Tomas Nemura

Juokingiau turbūt yra tai, kad kaip visada registravausi 21 km bėgimui, bet Tomas, kažkada sako – o gal po pilną? O gal…

Bet palauk, šį kartą ne apie mane ar mano nuotykius. Jau pernai man šovė mintis pašnekinti daugiausia energijos išeikvojančius žmones per šiuos renginius. Ir ne, tai nėra pirmųjų vietų laimėtojai, nors jie kCal sudegina it žvėrys, nes lekia beprotiškais greičiais. Bet šią akimirką man įdomiau žmonės, kurie padaro, jog tokie grand renginiai įvyktų. Ir dar suranda kokius 5000 norinčių dalyvauti.

Tad paėmiau ir truputį pašnekinau vieną iš Citadele Kauno Maratonas organizatorių Regimantą Tarasevičių. Jis irgi bėgikas. Tik nuojauta kužda, kad greitesnis už mane… Be bėgimo, dar ir saksofonistas, fotografas ir dar nežinia kiek veiklų slepiantis žmogus. Kad ir kaip ten bebūtų, jį patį gali rasti facebook’e ir pasinarplioti detales, o dabar einam prie mūsų pokalbio.

Q & A

citadele kauno maratonas

Kodėl, kada ir kam kilo mintis organizuoti Kauno Maratoną?

Pačią idėją, kad Kaunas labai tinkamas bėgimui ir, kad čia reikia organizuoti didžiulį, pilną emocijų renginį žmonėms, mano kolega Algirdas parsivežė iš Amerikos. Ten jis kartu su broliu dalyvaudavo masiniuose bėgimuose, tad, matyt, natūraliai įsitraukė tiek, kad viską parsivežė Kaunan.

Pirmi planai organizuoti Kauno Maratoną gimė apie 2011’us metus, tačiau pirmasis bėgimas įvyko 2013’ais.

Kodėl tu organizuoji bėgimus?

Tiesa sakant, niekada to negalvojau daryti. Anksčiau aš dalyvaudavau bėgimuose, kaip dalyvis, kaip tu, Ignai. Tačiau Algirdas suroganizavęs pirmąjį Kauno maratoną, pakvietė ir mane prisijungti prie organizacinės koamndos. Nuo to laiko kas met augau ir šiandien esu pagrindinis žmogus, atsakingas už šio renginio organizavimą.

Kas yra pagrindinė komanda organizuojant šį bėgimą ir kas už ką atsakingas?

Orginaziuojant tokio tipo ir masto renginį, reikia suvokti, jog yra du etapai. Pirmajame, mūsų komanda yra gana kukli ir ją sudarome vos dviese – aš ir Martyna. Tačiau artėjant renginiui, veiklų kiekis labai išsiplečia (trasos įrengimas, teisėjų/savanorių koordinavimas, teisioginės transliacijos, pramoginė programa ir daug kitų sričių), tad kartu plečiasi ir mūsų komanda. Ji renginio metu susideda iš keliolikos ar net  keliasdešimt asmenų, be kurių pagalbos suorganizuoti tokio masto renginį būtų neįmanoma. Ačiū jiems!

Martyna ir Regimanatas

Kuo Kauno Maratonas išsiskiria iš kitų bėgimų Lietuvoje?

Na, greičiausiai, yra du pagrindiniai išskirtinumai:

  • ypač lygi trasa;
  • Kaunas yra Kaunas – čia labai gražu! Tad bėgant pamatyti galima labai daug.

Kodėl bėgimą mylintiems žmonėms verta čia sudalyvauti?

Aš galvoju, kad svariausia priežastis dalyvauti – Kauno, kaip miesto, atradimas. Gi dažniausiai miestą matome fragmentais – ten, kur gyvename, centre, senamiesty ir aplink prekybos centrus. Tad dalyvaujant bėgime, galima pamatyti įvairesnių, retai matomų vietų.

Tas pats, beje, galioja bėgimuose, kurie vyksta kituose miestuose.

Ko žmonės apskritai tikisi dalyvaudami tokiame renginyje?

Labai sudėtingas klausimas. Aš daugiau matau renginį iš techninės pusės, tad kaip jį mato dalyviai, kartais sunku pasakyti, nes pats šioje rolėje buvau seniai. Tačiau jei pasižvalgytume tarp 5000 dalyvių, tikiu, jog būtų kelios kategorijos:

  • profesionalai bėgikai, kurie nori įsivertinti savo pasiruošimą, progresą;
  • mėgėjai bėgikai, kurie nori pamatyti, kaip atrodo tarp profesionalų ir panašių į save;
  • mėgėjai bėgikai, kurie bėgs ne dėl rezultato, o dėl pačios emocijos, renginio, fun;
  • pradedantys bėgikai, kurie nori gauti įvertinimą už savo sunkų triūsą;
  • bus daug ir tų, kurie ateis tiesiog palaikyti, stebėti renginio, gaudyti emocijų.

Kaip matai Citadele Kauno Maratoną ateity?

Pernai dalyvavau “European Running Business Conference” Frankfurte. Deja, žinios nėra palankios bėgimo renginių augimui – žvelgiant į bendras pasaulio tendencija, bėgimo renginių dalyvių skaičius mažėja. Tačiau kita vertus, stebint renginius vykstančius kaimyninėse šalyse, optimizmo dalyvių skaičių augimui yra.

Kurios distancijos yra populiariausios?

Čia reikia kalbėti vienaskaita – jau kelinti metai iš eilės populiariausios pozicijos neužleidžia 5 km distancija. Greičiausiai, tai yra dėt to, jog 5 km yra viena mažiausiai pasiruošimo reikalaujančių distancijų, kurią galima įveikti kartais net ir nesiruošus.

Ar be Citadele Kauno Maratono organizuojate dar kažkokius sporto renginius?

Tikrai taip, turime dar 2: naktinį “Urmo bėgimą“, paramos prieš krūties vėžį bėgimą “Pink Run su Benu“.

Kaip matai, mėgstame bėgimą, bet norime ir įvairovės, tad nors visi 3 renginiai yra kažkuo panašūs, tačiau labai ir skiriasi.

Naktinį bėgimą, beje, įsivaizduoju dar kitokiu formatu ir galvoje turiu daug minčių bei vizijų, kaip tai įgyvendinti. Tačiau šiai dienai esu ribojamas tinkamos infrastruktūros bei reikalingo didžiulio biubžeto.

Ar yra planų organizuoti ne tik bėgimus, bet ir ką nors daugiau? Pvz. Triatloną?

Šiuo metu ne. Ypač jei kalbėti apie kito pobūdžio renginius, nei tik bėgimas. Kiekvienam iš jų reikia daug žinių iš techinės pusės, kad renginys pirmiausia būtų malonus, įdomus ir tinkamas dalyvavimui patiems sportinikams.

Kas yra įdomiausia / kelia daugiausia iššūkių organizuojant tokio dydžio bėgimą?

Sunku įvardinti konkrečias vietas, nes man sunkiausia yra pats renginio mastas. Kartais net nesuprantu, kaip tiek detalių telpa pas žmogų galvoje. Jei norėtum susidaryti detalesnį vaizdą, manau, būtina sudalyvauti pačiame procese.

Kokių kuriozinių situacijų yra tekę susilaukti per visus organizavimo metus?

Na, pernai starterio šautuvo ieškojome 4val. ryto bėgimo dieną. Būna, kad renginyje atsimeni, jog esi užsakęs kažką, bet nepasiėmęs. Dažniausiai tai visokios smulkmenos, kurios vėl gi, nedalvaujant organizavimo procese ir nejaučiant viso konteksto, gali neatrodyti tokios kuriozinės.

Svarbiausia, darome viską, kad tai nebūtų kritiniai momentai, kurie atsilieptų dalyvių saugumui ar kardinaliai keistų renginio kokybę.

Kokiais pasiekimais džiaugiatės?

Turiu net kelis pasidžiaugimus. Jau turime tarptautiniais įvertinimą ir sertifikatą. Šiemet susilaukėme dėmesio net iš didžiulio bėgikų žurnalo “Runner’s world”. Visada su komanda džiaugiamęs, kai renginį pastebi ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje.

Kur galima rasti daugiau detalių apie renginį?

Manau, kad daugiausia detalių apie renginį galima rasti keletu būtų:


P.s. Jei nori, kad nereiktų sukti galvos, kada pasirodys kitas tekstas – brūkštelk čia savo vardą ir el. paštą.